אילו מילים צריך להוציא מהלקסיקון הזוגי שלכם ? יצירת שפה זוגית

"אל תגידי לי מה לעשות", "אתה לא מבין כלום", "תפסיקי לבזבז כל כך הרבה כסף", "תתחיל לעשות משהו בבית הזה" – אלו רק חלק מהמשפטים ששומעים בכל בית ומשפחה בארץ, כשלמעשה מדובר בלא מעט מילים שליליות ולא נעימות שאף אחד מבני הזוג לא רוצה לשמוע, במיוחד לא כשהן מגיעות מבן הזוג שלו לחיים.

אם גם אתם מרגישים שבכל יום אתם מתקשרים עם בני הזוג שלכם במילים שליליות כאלו, כדאי שתדעו כיצד תוכלו לשפר את השפה הזוגית שלכם כדי למנוע את גל ההתפרצות הבלתי נמנע, שיוביל אתכם או את אחד מכם לפרק את החבילה בכעס ואכזבה.

מה החשיבות של יצירת שפה זוגית?

שפה זוגית היא אחת מאבני היסוד המהותיות ביותר עבור כל אדם שנמצא בזוגיות, כיוון שבאמצעות שפה זוגית נכונה ניתן ליצור תקשורת טובה יותר אחד עם השני, כך שההתנהלות בבית תהיה נעימה ובעיקר מכילה. ידוע כי בזוגיות אחד מהמרכיבים החשובים ביותר הוא מרכיב ההכלה של האחר, כך שלכל אחד מבני הזוג תהיה הרגשה של ביטחון בזוגיות על אף המגרעות השונות.

כאשר מילים שליליות נאמרות בין בני הזוג ברגעי כעס ומשבר, בלתי אפשרי לקחת את המילים הללו בחזרה גם כאשר לא באמת מתכוונים אליהם. באמצעות שפה זוגית נכונה ניתן למנוע את האמירות הלא נעימות, ולמנוע את הרגשות והתחושות השליליות שעשויות לצוף במהלך החיים הזוגיים יחד.

כיצד ליצור שפה זוגית שתתרום לאיכות הזוגיות?

זוגיות טובה היא גם כזו שבה בני הזוג מתווכחים ולא מסכימים אחד עם השני, ויצירת שפה זוגית נכונה בליווי של מטפל זוגי מנוסה ומקצועי כדוגמת דני קור, תסייע לכל אחד מהם לדעת כיצד לומר את מה שמפריע, להציף בעיות וקשיים שעולים בזוגיות ולהצליח לעבור את המשברים ביחד ללא השארת משקעים.

>