מה קורה במצב של גירושין בעקבות בגידה של הבעל?

גירושין הוא דבר שאף אחד אינו מאחל לעצמו, אך לעיתים מדובר בצעד בלתי נמנע אשר חייב לקרות בשביל שלא לאמלל את בני הזוג או הילדים שלהם. ישנן סיבות שונות שיכולות להוביל לגירושין, מהן נעימות יותר ומהן נעימות פחות, ראו לדוגמה גירושין בעקבות בגידה של הבעל! המכנה המשותף של כל זה הוא חוסר הנעימות הגדול והמתיחות שמתפתחת בעקבות פתיחת תיק הגירושין והדיונים שמגיעים בעקבותיו. 

גירושין – למה זה קורה?

פתיחת תיק גירושין הינה פעולה שיכולה להיעשות רק כאשר מוצגת בפני בית הדין עילה מספקת לכך, אלא אם כן, מדובר בהחלטה משותפת של שני בני הזוג לפרק את החבילה בשל חוסר רצון להמשיך בחיים משותפים. בעת הגשת בקשה לפתיחת תיק גירושין על ידי צד אחד בלבד, חשוב להצטייד בעילה מספקת ולהציג אותה בפני בית הדין, לאחר שבית הדין יקבע כי העילה המוצגת אכן צודקת ויש בה כדי לחייב בני זוג בגירושין, הוא יקבל את התביעה ויחייב את בני הזוג להתגרש.

גירושין בעקבות בגידה של הבעל

אחת מסיבות הגירושין הפחות נעימות היא בעקבות בגידה של הבעל באשתו. אומנם אצל המגזר החרדי והדתי זה פחות מקובל מכיוון שהחיים מתנהלים פחות או יותר בחלוקה מגזרית, אבל עדיין גם שם זה יכול לקרות. בגידה של הבעל באשתו הינו מעשה שקשה מאוד עד בלתי אפשרי להתגבר עליו ולסלוח עליו ועל כן במרבית המקרים זה מוביל לגירושין.

הגשת תביעת גירושין בגין עילה של בגידה, תמיד תתקבל על ידי בית הדין מכיוון שגם מצידם מדובר על מעשה שלא ייעשה ונחשב לבלתי נסלח. עם זאת, לא תמיד יהיה מדובר בתיק קל כמו שזה נשמע, ולכן חשוב להיעזר בשרותיו של הטוען הרבני יהודה אבלס או עורך דין מומחה.