בורג' חליפה – המבנה הגבוה בעולם!

הבורג' ח'ליפה הוא גורד שחקים בדובאי, איחוד האמירויות הערביות. זהו המבנה מעשה ידי אדם הגבוה ביותר שנבנה אי פעם, ויש לו 163 קומות. הבורג' ח'ליפה תוכנן על ידי אדריאן סמית' וגורדון גיל אדריכלות ובנייה. המבנה תוכנן לעמוד ברעידת אדמה בעוצמה 7 בסולם ריכטר. בשנת 2010, מלון יוקרה בן 40 קומות בשם JW Marriott Marquis Dubai Hotel & Residences נפתח בקומה ה-124 של בורג' ח'ליפה.

בורג' חליפה – המבנה הגבוה ביותר בעולם

הבורג' ח'ליפה הוא המבנה מעשה ידי אדם הגבוה ביותר שנבנה אי פעם. זהו גורד שחקים בדובאי, איחוד האמירויות הערביות. יש לו 163 קומות וגובהו 828 מטר (2717 רגל). המגדל תוכנן על ידי אדריאן סמית' וגורדון גיל אדריכלות. הבנייה החלה ב-2004 והסתיימה שמונה שנים מאוחר יותר ב-2010. הבורג' ח'ליפה הוא הבניין הגבוה בעולם וגם המבנה העצמאי השמיני בגובהו שנבנה אי פעם, כשהנקודה הגבוהה ביותר שלו מגיעה ל-828 מטר (2717 רגל).

הבורג' ח'ליפה הוא הבניין הגבוה בעולם והמבנה מעשה ידי אדם הגבוה ביותר שנבנה אי פעם. הוא מתנשא לגובה של 828 מטרים, מה שהופך אותו לגובה של כ-160 מטרים מבניין האמפייר סטייט. הוא ממוקם בדובאי, איחוד האמירויות הערביות.

בדקו מה מזג האוויר בדובאי >>>

מה עוד חשוב שתדעו?

הבורג' ח'ליפה הוא הבניין הגבוה בעולם. הוא תוכנן על ידי האדריכל אדריאן סמית' וחברת מהנדסי המבנים Skidmore, Owings & Merrill LLP. בורג' ח'ליפה הוא גורד שחקים הממוקם בדובאי, איחוד האמירויות הערביות. הוא הושלם ב-4 בינואר 2010 ונפתח ב-4 בינואר 2011. הבורג' ח'ליפה הוא המבנה מעשה ידי אדם הגבוה בעולם. הוא תוכנן על ידי אדריאן סמית', גורדון גיל אדריכלות וסקידמור, אוינגס ומריל LLP. אז אין ספק כי בורג' חליפה זה מקום שכל אחד מכם ירצה לבקר!

דיסקרטיות כללי צימרים ונופש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תופרים בגד ים בהתאמה אישית?
תפירת בגדי ים אינה שונה מתפירת כל בגד אחר כאשר מתייחסים להתאמת המידות והגזרה. עם זאת, עדיין מדובר בסוג...
קרא עוד »
נוב 22, 2021
כל מה שרצית לדעת על וגיניזמוס ולא העזת לשאול
הפנטזיה הרומנטית על יחסי מין, מימוש אהבה וחוויה מושלמת נגדעת עבור נשים מסוימות הסובלות מוגיניזמוס....
קרא עוד »
מרץ 04, 2021
טיולים רומנטיים בארץ
אהבה! כמה כיף שהיא קיימת, בעיקר כאשר היא ראשונית, מרגשת וגורמת לפרפרים בבטן. את האהבה והקשר הרומנטי...
קרא עוד »
אוק 02, 2018