הדברת פרעושים בבית – לכמה זמן זה מחזיק?

פרעושים הם מזיקים מאוד קטנים שיכולים להגיע אל ביתנו מבחוץ ונפוצים בעיקר בבתים בהם יש בעלי חיים כמו כלבים וחתולים המסתובבים גם בחוץ. הפרעושים חיים באדמה או בדשא/בצמחים וסיבוב קטן עם הכלב בגינה או בסביבה יכולה לגרום לכמה מהם לקפוץ אל פרוותו מבלי שתשימו לב לכך. הם אפילו יכולים לקפוץ על בני אדם על הבגדים או השיער במהלך ישיבה בפארק למשל.

בבית הם נפוצים בעיקר במקום המרבץ של הכלב, על הספות, השטיח ויכולים להגיע אפילו אל המיטות. במידה ואתם מזהים סימנים לפרעושים – כדאי להדביר אותם במהירות. קראו בהרחבה על הדברת פרעושים בבית!

כיצד מזיקים הפרעושים?

הפרעושים יכולים להטריד את מנוחתו, לגרום לנו להתגרד ללא הפסקה ולחוש אי נוחות. הם יכולים לקפוץ על האוכל שלנו וגם להוות מטרד רציני עבור בעלי החיים שלנו שיסבלו מחוסר שקט. לעתים אלה יכולים גם להטריד אותנו בעקיצות לא נעימות.

אם אתם מרגישים שאתם מתגרדים בבית יתר על המידה, רואים את הכלב או החתול שלכם מתגרד המון כנראה שצריך להדביר את הבית מפרעושים.

כיצד ההדברה מתבצעת ולכמה זמן היא מחזיקה?

הדברת פרעושים בבית מתבצעת על ידי מדביר מקצועי ומנוסה כמו אגרנט ארנון, שידע לבצע הדברה איכותית שתמגר את בעיית הפרעושים בבית. מדביר מקצועי יודע שלא די בהדברת האזורים הנגועים בפרעושים אלא שיש ממצב לבצע ניקיון כללי בהרבה פרמטרים שונים: כיבוס הבגדים והמצעים, שאיבת הספות והמזרנים, ריסוס חומר הדברה ייעודי נגד פרעושים, לקלח את הכלב ולתת לו כדור נגד פשפשים, לשטוף היטב את מקום המרבץ של הכלב, לנער ולשאוב את המיטה ו/או השטיח עליו רובץ הכלב ועוד. מומלץ לא לחזור אל תוך הבית עד כמה שעות לאחר ההדברה ולא לשטוף את הבית במשך כמה ימים שהחומר יעשה את העבודה (כמובן להישמע להוראות הבטיחות של המדביר). ההדברה מחזיקה בדרך כלל למשך שנה על פי רוב המדבירים אולם לא מן הנמנע שאם לא תיזהרו בשמירה על הניקיון הבית וטיפול בבעל החיים שלכם הם עשויים לחזור מוקדם יותר.

כתוב/כתבי תגובה