תפוקת העובדים – הדבר החשוב ביותר להצלחת המפעל

 

כאשר אנחנו מנהלים מפעל ישנם דברים רבים שאנחנו צריכים לחשוב עליהם בכדי שהמפעל יהיה מוצלח. כאשר אנחנו אומרים מוצלח אנחנו מתכוונים לרווחים של המפעל ולכך שעליו להיות רווחי. ככל שהמפעל יהיה יותר רווחי כך אנחנו נהיה יותר מרוצים. אז מה ניתן לעשות בכדי שהמפעל יהיה רווחי? כיצד נדאג כי הרווחים שלו יהיו גבוהים כמה שיותר? התשובה היא שעלינו לדאוג לתפוקה של העובדים. ככל שנדאג לתפוקה של העובדים כך נהיה מרוצים יותר ושמחים יותר וכך נשמח יותר. תפוקת העובדים היא דבר חשוב ביותר מכיוון שהיא משפיעה על הפריון של העובדים. ככל שהתפוקה של העובדים תהיה יותר גבוהה כך אנחנו נהיה מרוצים יותר וכך המפעל יהיה רווחי יותר.

אש – הסכנה המאיימת על תפוקת העובדים

אנחנו לא מרבים לחשוב על כך אך ישנם הרבה דברים המעיבים על תפוקת העובדים ופוגמים בה. בין היתר ניתן להזכיר עובדים לא מנוסים, עובדים העושים דברים אחרים בזמן העבודה ועוד כהנא וכהנא סיבות המשפיעות על תפוקת העובדים. אך אחת הסכנות הגדולות ביותר שמשפיעות על תפוקת העובדים היא הבטיחות במפעל. אם לדוגמא ישנה סכנה כי תהיה אש במפעל, או שאש פורצת הרי שהעובדים לא יכולים לעבוד או שהם עובדים בחשש תמידי שמא תפרוץ אש במפעל. זהו דבר בעל משמעות גדולה שאנחנו צריכים להיות מודעים אליו ולפעול בהתאם בכדי להבטיח כי האש לא תרפה את ידיהם של העובדים. אש יכולה להיות מזיקה מאוד ואנחנו צריכים לזכור זאת כאשר אנחנו מנהלים מפעל.

בטיחות אש הדרך הבטוחה להגביר את תפוקת העובדים

בכדי להתמודד עם האש בדרך הטובה ביותר אנחנו צריכים לדאוג לנושא בטיחות אש במפעל. כאשר בטיחות האש תיושם הרי שהסכנה מהאש תהיה הרבה יותר קטנה וכך תפוקת העובדים תהיה הרבה יותר גדולה. זהו כמובן דבר בעל משמעות וערך ועל כן אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי שתהיה מדיניות אש למפעל. כחלק מבטיחות האש עלינו לקיים הדרכות אש לעובדים, לבצע מניעה מוקדמת של האש, לכתוב נהלים ברורים כיצד להתמודד עם האש ולפזר אמצעי בטיחות ברחבי המפעל כנגד האש.

 

בנוסף מאמר זה עשוי לעניין אותך 

כתוב/כתבי תגובה