מהי הדרכת בטיחות בעבודה

מדוע חשוב כל כך להתייחס לעניין של בטיחות בעבודה, האם זה עניין של בחירה? החוק מחייב למנוע תאונות או אסונות באמצעות בטיחות בעבודה. איך עושים שזה יהיה נכון וממוקד? מה העובדים באמת יודעים על כך? באמצעות הדרכות מכוונות, גם העובדים והסובבים בארגון, ידעו איך להתנהל נכון באופן כללי ומול האחראי על הביטחון. המטרה? לצור סביבת עבודה בטוחה ותברואתית עד כמה שניתן מבלי שאף עובד ייפגע.

כפי שהבנתם, היום כבר אף מעסיק לא לוקח סיכון. בעוד הקדמה מביאה יותר כלי עבודה ויותר שיטות העלולות לסכן את העובדים בצורה כזו או אחרת מגיעים לא מעט אנשי מקצוע שיכולים בפשטות רבה להעביר לכם איך לשמור על עצמכם ועל העובדים במקום העבודה.

מהי הדרכה בגובה?

בטיחות בעבודה מתייחסת גם לעבודה בגבהים שונים, לא מעט תאונות מקורן כתוצאה ישירה מעבודה בגובה. כאן נכנסת ההדרכה בעבודה בגבהים לפרק. הדרכה לנושאי עבודה בגובה מבטיחה ושומרת על העובדים ומעניקה כמובן ראש שקט למעסיקים. הדרכה מסודרת שכזו מעניקה למעשה לעובד תעודת הסמכה לעבודה בתנאים "גבוהים" במשך שנתיים. לאחר שנתיים, יידרש ממנו להשתלם בשנית ולחדש את תעודת ההסמכה.

מהי הדרכת בטיחות אש?

כמו בגבהים, גם הדרכת בטיחות אש נותנת מענה מקצועי לכל מה שקשור לשריפות או מפגעי אש וגם מזה לא חסר. הדרכה זו מלמדת כיצד להתמודד ולהימנע משריפות ואיך כמובן להתמודד עם זה בזמן אמת. הדרכת האישית מקנה תעודת אחריות לשנה. גם כאן, לאחר שנה יהיה צורך להתרענן בהתאם לחוקי ההדרכות בתחומי האש. את הדרכות האש מעבירים אנשי ביטחון מתחום האש המוכרים ומוסמכים על ידי שירותי הכבאות וההצלה.

למה נועד העניין של הדרכת בטיחות?

בסיכום דבר? בטיחות של עובדים זה מעל לכל, איך עושים שתאונות תתרחשנה כמה שפחות? כי בתאונות כמו תאונות הן עלולות להתרחש והתפקיד הוא למגר או למזער כמה שפחות נזקים או אבדות. הדרכות בטיחות מטרתן להפוך עובדים מיומנים בכל מצב, להגן ולשמור ולהמעיט במצבים קשים מיותרים. מי צריך למעשה לדעת מזה? עובדים, מנהלי בטיחות עצמם ואפילו כל מי שפוקד את המקום מפעם לפעם. המטרה היא לתקן את העוולות של העבר ולהקטין נזקים, את המשימה הזו חשוב לתת בידי מקצוענים, נותני שירות עם ניסיון רב וכמובן עם הישגיות שמטרתה לשמור ולהגן על כל מי שנמצא בסביבת עבודה.                             

כתוב/כתבי תגובה