ארונות הזזה – 3 דגשים חשובים לתכנון נכון

ארונות הזזה מאתר בית אלי הם הארונות הנוחים ביותר בבית והם מתאימים לחדרי ילדים, חדרי שינה, חדרי ארונות ומרפסות שירות.

תכנון של ארונות הזזה

יש להתאים את גודלם של הארונות לנישה הקיימת עבורם בחלל ובהתאם לכך להזמין ארון של שתי דלתות ברוחב האפשרי. ברוב המקרים כדאי לנצל את כל רוחבה של הנישה כדי ליצור שטחי אחסון גדולים לפריטים השונים.

בתוך הארון אפשר לתכנן את המרחב הפנימי על פי הצורך של כל מטרה, כדי ליצור פונקציונליות מקסימלית.

אם מדובר בארון לחדר שינה ולדיירים יש צורך באחסון של חליפות רבות לגברים ושמלות של האישה, אפשר ליצור מרחב גדול של תלייה וכך יהיה די מקום לתלות את כל הבגדים הללו.

אם עיקר הפריטים הם בגדים מקופלים כמו חולצות, או מצעים ומגבות, יוצרים כמות גדולה של מדפים כדי שיספיקו לכל הביגוד.

אחת האופציות החשובות ביותר שצריך בכל חדרי השינה בבית היא מגירות האחסון, כיוון שזו אפשרות נוחה מאד לאחסן בה פריטים ספציפיים שהם קטנים יחסית כמו גרביים, תחתונים. וגם  אקססוריז קטנים שמאוחסנים במגירות בעלו הפרדה פנימית עבור צעיפים, כפפות ועוד. 

התאמה מקסימלית של שטחי האחסון 

בדירות שבהן מלאי הביגוד המיועד לאחסון הוא משולב, מתכננים ומחלקים את השטח באופן הנוח ביותר בהתאמה לציוד, כמות של מדפים, כמות של מגירות, מתחמי תלייה וכו'. 

כדאי לנצל את הגובה האפשרי וכך אפשר לאחסן גם בגובה פריטים שהשימוש בהם הוא רק לעיתים רחוקות כמו שמיכות, כריות, מעילים חורפיים ועוד.

השימוש בארונות הזזה הוא מאד נוח כיוון שכאשר מזיזים את הדלת לאחד הצדדים אין שטח מבוזבז של מרחב פתיחת הדלת דבר שמפריע למעבר של בני הבית ותופס חלק מהשטח במרחב.

כתוב/כתבי תגובה