ירידה בחשק המיני לגברים

כתב העת לרפואה מינית פרסם גם מחקר שמצא כי רמות נמוכות יותר של טסטוסטרון קשורות לירידה בפעילות המינית בקרב גברים. "תוצאות המחקר תואמות את ההשערה שגברים היפוגונאדליים מדווחים על תחומי עניין מיניים, תשוקה וביצועים נמוכים יותר בגלל טסטוסטרון לא מספיק כדי לעורר תפקוד מיני תקין", כתבו המחברים. שני המחקרים מצאו קשר בין רמות ההורמונים לפעילות מינית. המחקר Journal of Sexual Medicine מצא מתאם שלילי שבו גברים עם רמות גבוהות יותר של טסטוסטרון היו בעלי סיכוי גבוה יותר להיות בעלי יותר פרטנרים מיניים ופעילות מינית מספקת יותר מגברים עם רמות טסטוסטרון נמוכות יותר. 

מהם הגורמים לירידה בחשק המיני אצל גברים?

ירידה בחשק המיני לגברים יכולה להיגרם מגורמים רבים, כולל חוסר פעילות גופנית, מתח וחרדה.

עם התגברות אורח החיים העמוס שלנו, אנו יכולים למצוא את עצמנו פחות פעילים מבעבר. זה יכול להוביל למתח וחרדה אשר, בתורם, עלולים לגרום לירידה בחשק המיני. עם זאת, ישנן דרכים רבות בהן תוכל לקדם את החשק המיני שלך מבלי שתצטרך לעשות שינוי דרסטי בשגרת היומיום שלך.

1. התחילו בתזונה בריאה לא רק שתזונה בריאה תישאר איתך לטווח ארוך ותעניק לך יותר אנרגיה, היא גם יכולה לעזור להגביר את החשק המיני שלך. מחקרים מראים שהמזונות העשירים בחלבון, פירות וירקות יכולים כולם לעזור בהגברת החשק המיני. אתה גם תגלה שזה יקל על הגוף שלך לייצר טסטוסטרון .

2. טיפול עצמי – לפנות זמן לעצמך ולהתמכר לפעילויות שגורמות לך להרגיש טוב יכול לעזור לחשק המיני שלך. לדוגמה, אם אתה מישהו שנהנה מכוס יין או אמבטיה חמה, יישום אלה בשגרה שלך יכול לעזור להגביר את החשק המיני.

3. לבלות עם אנשים אהובים ישנן דרכים רבות ושונות בהן גברים יכולים להילחם בבעיות אלו. דרך אחת היא לנסות ולמצוא דרכים חדשות לתקשר עם בן הזוג שלהם מבחינה מינית.

4. פתחו את ליבכם- שתפו ושוחחו עם משפחה או אדם קרוב אשר אתם סומכים עליו וכמובן פנייה אל טיפול בשיחות אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. כמו למשל פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ופסיכותרפיסטים. תוכלו לפנות אל יניר טל פסיכותרפיסט והוא יוכל להכווין אתכם ולעזור לכם.

בהצלחה ובבריאות!

דיסקרטיות כללי צימרים ונופש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 טיפים לפיתוח המוטוריקה בקרב ילדים
  מאמר זה עוסק בנושא פיתוח מיומנויות מוטוריות. הכותבת זיהתה חמישה טיפים שיעזרו לילדים לפתח את...
קרא עוד »
יול 20, 2022
גברים רוצים לחזר ונשים שמחות למחוות רומנטיות
מאז שחר הימים גברים היו אלו שחיזרו, ונשים היו מקבלו את זה לרוב בשמחה ובאהבה, בהנחה שהחיזור נעשה...
קרא עוד »
נוב 21, 2021
הפלגה רומנטית
כמה פעמים מצאתם את עצמכם מבטיחים לבני או בנות הזוג שלכם לקחת אותם לטיול רומנטי? כמה פעמים הבטתם על...
קרא עוד »
אפר 15, 2018