5 טיפים לפיתוח המוטוריקה בקרב ילדים

 

מאמר זה עוסק בנושא פיתוח מיומנויות מוטוריות. הכותבת זיהתה חמישה טיפים שיעזרו לילדים לפתח את המיומנויות המוטוריות שלהם.

לימוד כתיבה הוא מיומנות חשובה לכל הילדים וחיוני לפתח אותה. זה יכול להיות אתגר עבור אנשים רבים, במיוחד אלה שאין להם זמן להקדיש ללימוד כתיבה. חשוב שילדים ובני נוער ילמדו איך לכתוב מוקדם ככל האפשר כדי שיוכלו לפתח את כישוריהם בעתיד. במאמר זה, נדון ב-5 טיפים שיעזרו לך בכישורי הכתיבה של הילד:

  1. תרגול – 

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לתרגל. גיליתי שילדים ובני נוער שרגילים לכתב יד יכולים להפיק תועלת מהעבודה עליו בזמנם הפנוי וגם בבית הספר. למשל, הבן שלי אוהב לקרוא סיפורים ונהנה לכתוב את מה שהוא קרא. הוא גם משתמש בכישורי הכתיבה שלו בחיבור מכתבים עבורי ועבור אנשים אחרים במשפחה. 

 

  1. הפסקות יזומות מעיסוק במחשבים – 

דבר נוסף שחשוב בתרגול הוא לקחת הפסקות. זה יאפשר לילד ולבני הנוער שלך ללמוד איך לכתוב ולתרגל על בסיס קבוע. אולי יהיה קשה לך או לבני הנוער שלך להתרחק מהמחשב, אבל לפחות קח קצת פסק זמן כל יום. לקריאה אודות משחקי חצר 

 

  1. משחקים על חלקים קטנים

ככל שהילדים מתבגרים, הכישורים המוטוריים הופכים חשובים יותר ויותר. זו הסיבה לילדים ניתנת הזדמנות לשחק בחלקים קטנים של משחקים שונים.

 

  1. משחקי הרכבה – 

הרכבת משחק היא פעילות מהנה לילדים. זה יכול לשמש כדי ללמד אותם על העולם סביבם וכיצד זה עובד. זה גם מלמד על תהליך בניית משהו חדש וכיצד לחשוב יחד עם התהליך.

 

  1. תפירה ורקמה –

תפירה ורקמה היא צורת אמנות הדורשת הרבה ידע ויצירתיות. זוהי גם אחת מצורות האמנות הגוזלות זמן רב ביותר להפקה. אך מפתחת מאוד את המוטוריקה העדינה. מידע נוסף באתר http://www.idanelgani.co.il/