איך מסדירים מעמד לבן זוג זר?

החוק בישראל קובע כי בן זוג שמוגדר כאזרח ישראלי יכול להעלות מכוח האזרחות שלו את בן זוגו על אף שהוא זר. כמובן שיש כללים שונים שנוגעים לדבר זה ומכריעים בכל מקרה לגופו האם אכן בן הזוג הזר יכול להסדיר מעמד ולקבל אזרחות ישראלית. חשוב להבין כי מדובר בהליך שעשוי להיות מורכב, הוא כולל שלבים שונים ותמיד יכול להתמשך תקופה ארוכה יחסית.

עורך דין מומחה אתכם בתהליך

במרבית המקרים בהם העניין מסתבך ובני הזוג אינם מצליחים להסדיר בעצמם את המעמד, הם יוכלו לפנות אל עו"ד עמרי אזולאי שמומחה בנושאים אלו של הסדרת מעמד בן זוג זר וכל מה שקשור להתנהלות מול רשות האוכלוסין וההגירה. כי החוק הוא חד משמעי ואפילו נוקשה, אך הנתונים שלכם והצגת המצב הנוכחי שלכם חייב להתבצע כהלכה על מנת שאכן תוכיחו כי אתם עונים על תנאי החוק. הנתונים הרלוונטיים מתייחסים לגילאים של בני הזוג ולעוד פרטים אחרים שמשליכים על ההכרעה ביחס להסדרת מעמד בן הזוג.

כניסה ארצה וסכנת גירוש של אזרח זר

חשוב להבין כי במקרים בהם ישראלי נישא לזר חובה לבצע הסדרת מעמד לבן זוג זר על מנת לאפשר לו להיכנס ולשהות בארץ. שכן אם לא הוא עלול להיות מגורש מהארץ . מה שמסכן כמובן את חיי בני הזוג ואת השותפות שלהם לחיים. כאן חשוב כל כך לפגוש עורך דין מתאים שיכול לבדוק יחד עם בני הזוג מהן האופציות הרלוונטיות שעומדות בפניהן על מנת לקדם את העניין ולהוביל אותם לכדי התוצאה הרצויה – מעמד מוסדר לבן הזוג הזר ואפשרות להיכנס לגבולות הארץ ללא עיכובים או קשיים ביורוקרטיים. לא מעט זוגות עברו תהליך זה בליווי מקצועי ועם תוצאות.