איך מוצאים לוכד נחשים

נחשים הם מבעלי החיים המסוכנים ביותר בטבע ולצערנו הרב בחודשי הקיץ החמים הם יוצאים מהמחבוא שלהם ומחפשים אחר מקורי מסתור מוצרים. מה שמוביל אותם לסביבת המגורים של בני האדם, בין אם מדובר במושב או בעיר (יותר נפוצים במושבים וקיבוצים מאשר בעיר אבל בהחלט אפשרי למצוא כאלה בעיר בארונות חשמל, מתחת לרכבים, בפחי הזבל, בפארקים ועוד). חשוב לנקוט במשנה זהירות, להישאר רחוקים מהנחשים ככל שניתן ולהזמין לוכד נחשים בהקדם האפשרי.

היזהרו מתנועות חדות:

הנחשים תוקפים רק כאשר הם מרגישים בסכנה. אם אתם תעשו תנועות חדות לידם או תתקרבו אליהם יותר מדי הם עשויים לתקוף אתכם. לכן חשוב מאוד להתרחק מהאזור ולא לנסות להתעניין או ללכוד את הנחשים בעצמכם. אם אתם קרובים מדי עשו תנועות איטיות לאחור תוך שאתם מיישרים מבט אל הנחש ולא מורידים ממנו את העיניים. גם כאשר אתם רחוקים יותר ממנו היו בקשר עין וודאו שהוא לא בורח למקום אחר בזמן שאתם מחכים ללוכד הנחשים של הדברה מיכאל ובוריס.

מה עושה לוכד הנחשים?

לוכד נחשים מקצועי שתזמינו באתר https://zurpestcontrol.co.il/ יגיע עם ציוד מיוחד והכשרה מקצועית וניסיון כיצד להתמודד במקום. הוא יכיר את סוגי הנחשים השונים, מי מהם ארסי ומי לא ארסי ובכל מקרה ינקוט במשנה זהירות ויעשו שימוש בציוד מיוחד להפחית את הסיכון וללכוד את הנחש. לאחר מכן הוא ייקח את הנחש למרכזי גידול או ישחרר אותו בטבע רחוק מאוד מהאזור שלכם. 

מדוע לא מרססים או הורגים את הנחש?

הנחש היא חיה מסוכנת אין ספק בכך אולם היא מוכרת בישראל כחיה מוגנת ולכן, לעומת מזיקים אחרים, אסור פשוט לבוא ולהרוג אותה אלא שיש צורך ללכוד אותה ולשחרר אותה במקום אחר בטבע הרחק מכם ומבלי לסכן אתכם.