ייעוץ זוגי דתי – כל מה שצריך לדעת

ייעוץ זוגי בכללותו נועד לסייע לזוג לגשר על פערים, לפתור בעיות ומחלוקות, מתוך מטרה להמשיך לקיים את חיי הזוגיות והמשפחה ולא לפרק "את החבילה". תפקידו של המטפל הזוגי הוא לסייע ולתמוך בבני הזוג בביטוי הרגשות שלהם אחד כלפי השני ולנהל שיח שיביא לפתרון המחלוקות. כובע נוסף של המטפל הזוגי הוא אל מול כל אחד מבני הזוג בנפרד – לסייע לכל אחד מבני הזוג להבין את חלקו במצב הזוגי הקיים תוך לקיחת אחריות לשינוי הרגלי התנהגות ודפוסים אשר פוגעים הקשר הזוגי.

ייעוץ זוגי דתי – מטפל דתי או חילוני?

מכיוון שאורח החיים הזוגי שונה מאוד מאורח החיים החילוני הרי שלמטפל זוגי שאינו מגיע מתוך העולם הדתי יהיה קושי להבין ולהתמודד עם מחלוקות וקשיים אותה חווה זוג דתי. ייתכנו גם מקרים שבהם הקשיים של הזוגיות של זוג דתי לא עולים או שייכים לעולם התוכן הדתי ובמקרה כזה ייתכן שמטפל חילוני יוכל לסייע. אך מכיוון שאורחות החיים הדתיים שונים במהותם מאורח החיים החילוני, מטפל דתי יוכל מאוד לסייע כאן.

מטפל זוגי חילוני איננו בהכרח מזדהה עם האמונות של זוג דתי ולכן הדבר גם יכול ליצור ריחוק בין המטפל לבין הזוג, ולהכשיל את הטיפול – גם אם מבחינה מקצועית גרידא יש למטפל את כל הכלים בכדי לסייע.

מטפל זוגי חילוני – לזוג דתי 

ייעוץ זוגי דתי לרוב מבצע עם מטפל זוגי דתי אך ישנם מקרים בהם הזוג דווקא מעדיף מטפל שאיננו מגיע מרקע דתי, אלא מטפל זוגי "ניטרלי" שמביא עמו רק את המקצועיות שלו ללא שיפוטיות ותשומת לב לאורח החיים הדתי כגורם משפיע על הקשר של בני הזוג. ניתן למצוא גם מטפלים מקצועיים המבצעים טיפול אונליין, וכך חוסכים את הצורך בנסיעות מרובות.

דיסקרטיות כללי צימרים ונופש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אסקייפ רום
מחפשים אטרקציה שכולה חוויה וחידוש? לצאת עם בן הזוג, החברים או העמיתים לעבודה, וליהנות באמת? שרלוקד...
קרא עוד »
ינו 05, 2021
איך תדעו איזו חבילת גלישה תספיק לכם לטיול בחו"ל?
אם אתם מתכננים טיול לחו"ל הדורש גישה לאינטרנט, זה יכול להיות מאתגר לקבוע איזה סוג של חבילת גלישה תספיק...
קרא עוד »
מאי 12, 2023
דברים שצריך לדעת על חידוש ויזה לארה"ב
צריכים לחדש ויזה לארצות הברית? בואו וקבלו את המידע הנחוץ כדי שתדעו כיצד לעשות את זה, ואיך לעבור את...
קרא עוד »
דצמ 09, 2019