איך לשפר תקשורת זוגית? 3 טיפים

זה לא מה שאמרתי… אתה כן אמרת, אני לא יכולה לסבול את זה כבר… נשמע מוכר? כשיש בעיה זה תמיד נראה כמו משהו אמיתי שקורה בין בני הזוג, והסוף? לא תמיד נראה באופק. 

אבל האמת היא שבהרבה מקרים מדובר על חוסר תקשורת. 

חוסר תקשורת זה פירוש שגוי של בן הזוג שמוביל למריבה. זה התנהגות שבתפיסת העולם של בין הזוג פוגענית ונועדה לפגוע בו. האם זה באמת מה שהתכוונת? בכלל לא בטוח, אבל במריבה זה לא כל כך משנה. 

בגלל זה הכנו לכם מדריך עם 3 טיפים שיעזרו לכם לדעת איך לשפר תקשורת בזוגיות.

  1. בין פרשנות למציאות.

זו הפרעה ידועה אצל המין האנושי. היכולת לספר סיפור מופרך ולחשוב שהוא חי ובועט מול העיניים. בזוגיות טובה היכולת להבחין בין פרשנות למציאות עושה את ההבדל בין מריבה לשלווה. 

אז איך עושים את זה? מסתכלים לנתונים המציאותיים שיש לנו ביד ושופטים רק על פי הם. בנוסף, חשוב להיות מודעים לקולות שיש בראש, ולהתייחס אליהם כמשהו חיצוני, לא לקבל את הטיעונים האלו כדבר מובן מאליו.

  1. זוגיות זה מקצוע.

כל סכסוך נוצר מחסר מסוים בתכונות. אנשים לא מושלמים ולכן הם יכולים להכאיב אחד לשני עם תכונות פחות טובות שלהם. 

כשמבינים את זה, קולטים פתאום שהזוגיות נועדה כדי להוציא את הטוב ביותר מכם, להפוך אתכם לאנשים טובים יותר, אז נכון, לא תמיד הצד השני צודק, אבל תודו שיש דברים שכן, אלו הדברים שכדאי להתמקד בהם.

  1. בא נדבר על זה.

מה שיכול מאוד לשפר את התקשורת הזוגית זה "לדבר על זה". לקבוע זמן לעצמכם שמבררים אחד מול השנייה מה נראה לו לא בסדר. עצם הנכונות לשבת כמו שני מבוגרים ולהבין אחד את השני תורמת המון לתקשורת טובה. 

לסיום, אנו בטוחים שיישום של שלושת הטיפים האלו, יהפכו את התקשורת הזוגית שלכם לטובה יותר. כדי להעמיק יותר בנושא זה, מומלץ להשתתף בסדנת זוגות של אפרת צור.

כתוב/כתבי תגובה