כל מה שרצית לדעת על וגיניזמוס ולא העזת לשאול

כל מה שרצית לדעת על וגיניזמוס ולא העזת לשאול

הפנטזיה הרומנטית על יחסי מין, מימוש אהבה וחוויה מושלמת נגדעת עבור נשים מסוימות הסובלות מוגיניזמוס. זהו מצב שעלול לקרות מטראומות ועלול ליצור טראומות. במצב זה קשה לשני בני הזוג והתופעה מערימה קשיים על המערכת הזוגית. 

יחסי מין נורמטיביים 

כל נערה מתבגרת, בחורה צעירה, אישה מפנטזת על הלילה הראשון ואלה שאחריו שבו תקיים יחסי מין עם בחיר לבה. כל אישה רוצה ליהנות מסקס, גם אלה שבוחרות בסקס מזדמן, אבל לפעמים החלום מתנפץ כשמופיעים כאבים באיבר הנשי הנגרמים מתופעת הוגיניזמוס, שבה שריר פתח הנרתיק מתכווץ באופן בלתי רצוני. התכווצות זו מונעת מנשים לקיים יחסי מין מלאים כולל חדירה ואפילו בדיקה גניקולוגית או החדרת טמפון לא מתאפשרות. 

מה גורם להתכווצות

תופעת הוגיניזמוס יכולה להיות מולדת בשל מבנה מסוים של הנרתיק או תוצאה של דלקות חוזרות בנרתיק, וההתכווצות היא תגובה אוטומטית לכאב. במקרים מסוימים וגיניסמוס הוא תגובה מניעתית לחרדה מחדירה ונובע מסיבות נפשיות הקשורות לתקיפה מינית, אונס, מין כפוי. יתכנו גם סיבות כמו חוסר בשלות מינית, פחד מהיריון או כבלים תרבותיים ודתיים.

איך פותרים בעיה של וגיניזמוס

קשה לאבחן התכווצות ולרוב יתבסס הרופא על דיווחי המטופלת. הרופא יבצע בדיקות כדי לשלול דלקות או מחלות ויפנה לטיפול. הטיפול בוגיניזמוס ישלב הדרכה של האישה לגבי המערכת המינית שלה ושימוש במרחיבי נרתיק בגודל שונה. 

במהלך ההדרכה תעבור האישה שיחות בנושאים מהותיים כמו דעות קדומות, שחרור מכבלים המקשים עליה, טיפול בטראומות מהעבר, פסיכותרפיה ובמקרה הצורך גם פיזיותרפיה לשליטה בהתכווצויות. במקרים חריגים במיוחד ולאחר שנוסו שיטות שונות, ייתכן ויומלץ על ניתוח. טיפולי ההדרכה נערכים לשני בני הזוג כדי שידעו להתמודד ולעזור לאישה עם הבעיה.

דיסקרטיות כללי צימרים ונופש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צימרים רומנטיים לזוגות
 לקחת פסק זמן מהחיים עם בן או בת הזוג בצימר נפנק עם ירוק מסביב, מצב זה הוא הכרחי למי שרוצה להכניס קצת...
קרא עוד »
נוב 30, 2015
צימרים בצפון – איך לבחור נכון?
אם בקרוב אתם הולכים לנפוש בצפון הארץ, ואתם לא רוצים לבחור בצימר שלא תהיו מרוצים ממנו, אז כמובן שיהיה...
קרא עוד »
יונ 07, 2018
איך למצוא סטוץ בלי כאב ראש
בתחום מערכות היחסים המודרניות, תופעת הסטוצים מציגה שטיח מורכב של אינטראקציה ותשוקה אנושית. מפגשים...
קרא עוד »
אוג 18, 2023