כל מה שרצית לדעת על וגיניזמוס ולא העזת לשאול

כל מה שרצית לדעת על וגיניזמוס ולא העזת לשאול

הפנטזיה הרומנטית על יחסי מין, מימוש אהבה וחוויה מושלמת נגדעת עבור נשים מסוימות הסובלות מוגיניזמוס. זהו מצב שעלול לקרות מטראומות ועלול ליצור טראומות. במצב זה קשה לשני בני הזוג והתופעה מערימה קשיים על המערכת הזוגית. 

יחסי מין נורמטיביים 

כל נערה מתבגרת, בחורה צעירה, אישה מפנטזת על הלילה הראשון ואלה שאחריו שבו תקיים יחסי מין עם בחיר לבה. כל אישה רוצה ליהנות מסקס, גם אלה שבוחרות בסקס מזדמן, אבל לפעמים החלום מתנפץ כשמופיעים כאבים באיבר הנשי הנגרמים מתופעת הוגיניזמוס, שבה שריר פתח הנרתיק מתכווץ באופן בלתי רצוני. התכווצות זו מונעת מנשים לקיים יחסי מין מלאים כולל חדירה ואפילו בדיקה גניקולוגית או החדרת טמפון לא מתאפשרות. 

מה גורם להתכווצות

תופעת הוגיניזמוס יכולה להיות מולדת בשל מבנה מסוים של הנרתיק או תוצאה של דלקות חוזרות בנרתיק, וההתכווצות היא תגובה אוטומטית לכאב. במקרים מסוימים וגיניסמוס הוא תגובה מניעתית לחרדה מחדירה ונובע מסיבות נפשיות הקשורות לתקיפה מינית, אונס, מין כפוי. יתכנו גם סיבות כמו חוסר בשלות מינית, פחד מהיריון או כבלים תרבותיים ודתיים.

איך פותרים בעיה של וגיניזמוס

קשה לאבחן התכווצות ולרוב יתבסס הרופא על דיווחי המטופלת. הרופא יבצע בדיקות כדי לשלול דלקות או מחלות ויפנה לטיפול. הטיפול בוגיניזמוס ישלב הדרכה של האישה לגבי המערכת המינית שלה ושימוש במרחיבי נרתיק בגודל שונה. 

במהלך ההדרכה תעבור האישה שיחות בנושאים מהותיים כמו דעות קדומות, שחרור מכבלים המקשים עליה, טיפול בטראומות מהעבר, פסיכותרפיה ובמקרה הצורך גם פיזיותרפיה לשליטה בהתכווצויות. במקרים חריגים במיוחד ולאחר שנוסו שיטות שונות, ייתכן ויומלץ על ניתוח. טיפולי ההדרכה נערכים לשני בני הזוג כדי שידעו להתמודד ולעזור לאישה עם הבעיה.

דיסקרטיות כללי צימרים ונופש
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסעדה מומלצת באילת – מה חשוב לשים לב
מחפשים מסעדה מומלצת באילת? מסעדה באילת היא בחירה פופולרית עבור תיירים. רבים מחפשים מסעדה שתציע תפריט...
קרא עוד »
מאי 02, 2023
מה עושה לוכד נחשים?
אם אתם נתקלים בנחש בבית או בחצר שלכם, או בעצם בכל מקום מיושב שצריך להרחיק את הנחש ממנו, חשוב מאוד לקרוא...
קרא עוד »
אוק 23, 2022
חנויות מין – לא כמו פעם
אם בעבר חנויות אביזרי מין היו נמצאות בתוך סמטה או בפינת הרחוב, ואפילו מוסתרות ומוצנעות בתוך מבנה אפור...
קרא עוד »
אוג 04, 2019