10 טיולים קולינאריים מומלצים בקפריסין

אחת הפעילויות המומלצות בעת חופשה בקפריסין היא טיול קולינרי אשר מדגיש את הטעמים המשובחים והייחודיים, של המטבח הקפריסאי. 

טיולים קולינאריים 

משפחות, מסעדות, יקבים, מאפיות ומפעלי מזון פותחים את שעריהם לקהל הרחב ומאפשרים לתיירים לחוות חוויות מרתקות ומסקרנות, במיקומים השונים.

אפשר ליהנות מיקבים יוצאי דופן אשר נמצאים על הרי טרודוס. שם נהנים מטעימות של כמה סוגי יין אשר נרקחים מזנים שונים של ענבים הגדלים במקום. סיורים אלו כוללים הבנה של השיטות המסורתיות של הכנת היינות על כל שלביהן, כולל האחסון בחביות הייעודיות ושמירת התכולה לאורך זמן די להגיע למוצר איכותי וברמה גבוהה.

מוצרי מזון ייחודיים 

המשפחות הקפריסאיות מכינות מוצרי מזון רבים בשיטות ביתיות עתיקות והתיירים נהנים מאד לראות את התהליכים הללו לכל אורכם.

כך אפשר לראות גבנים אשר מכינים בתשומת לב רבה את גבינת חלומי המיוחדת וגבינות נוספות בשיטות מסורתיות ואיטיות עד ההגעה לטעמים הרצויים.

רקיחת ריבות משלל פירות וירקות צבעוניים, אשר מבושלים באופן נפרד ובתום הבישול נוצר מוצר מוגמר במרקם עשיר ובעל טקסטורה נפלאה, תאווה הן לעין והן לחיך.

ממתקי sujuk המייחדים את האי מיוצרים בדרכים מקוריות, המטיילים רואים את פס הייצור וטועמים את התוצאה המתוקה. כך גם במפעלים הקטנים אשר מפיקים סירופ מתוק וטעים מאד מהתכולה של החרובים וקוביות נהדרות של רחת לוקום בשלל גוונים וטעמים, כמיטב המסורת הקפריסאית.

החקלאים מאפשרים הגעה למפעל אשר מייצר דבש מהדבורים אשר גדלות בכוורות סביב המפעל. דרך הייצור של הדבש האיכותי ושל חלת הדבש הם תהליכים מעניינים ועוצרי נשימה.

הרחובות בקפריסין 

אין כמו להסתובב ברחובות בערים השונות וליהנות מדוכני האוכל הפזורים בכל מקום ומאפשרים טעימות של מאכלים איכותיים. היכנסו לאתר https://www.kapriza.co.il/ כדי למצוא המלצות נוספות לטיולים חווייתיים בקפריסין.

כתוב/כתבי תגובה